BOŚ Bank to jeden z najmniejszych polskich banków i jednocześnie jedyny bank w Polsce, który wspiera wszelkie pro-ekologiczne przedsięwzięcia. Nazwa Bank Ochrony Środowiska do czegoś zobowiązuje. Niestety oferta banku nie jest zbyt atrakcyjna. Na domiar złego nie da się też wygodnie zamknąć w nim rachunku.

Jak zamknąć konto w BOŚ Banku? BOŚ Bank

Historia BOŚ Banku

BOŚ Bank powstał w 1991 r. jako komercyjny bank, którego zadaniem miało być wspieranie inwestycji infrastrukturalnych prowadzonych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Fundusz jest również głównym akcjonariuszem banku, od czasu wejścia na giełdę w 1997r. Bank jest więc w pewien sposób państwowy.

Co jest nie tak z BOŚ Bankiem?

BOŚ Bank w przeciągu minionych kilkunastu miesięcy zaliczył naprawdę nieciekawe wyniki finansowe, które doprowadziły nawet do wprowadzenie planu naprawczego. Oferta banku nie jest zbytnio atrakcyjna, choć bank posiada jedne z lepszych rachunków maklerskich w Polsce (ze względu głównie na cenę realizacji zleceń).

Jak zastrzec kartę w BOŚ Banku?

Niestety karty nie możemy zastrzec samodzielnie z poziomu serwisu internetowego. Konieczny jest kontakt z infolinią banku, pod numerem:

+48 22 543 34 34 lub 801 355 455

Na dodatek BOŚ Bank stosuję podobną metodę co PKO BP: zastrzeżenie karty nie powoduje uniknięcia opłaty za jej posiadanie. Po zastrzeżeniu bank automatycznie wysyła nową kartę. Jedyny sposób, żeby uniknąć zalewu skrzynki kartami, jest wypowiedzenie umowy o korzystanie z karty płatniczej. Niestety więc kartę najlepiej zachować do końca okresu wypowiedzenia i starać się uniknąć za niej opłaty (o ile to możliwe)

Jak zamknąć konto w BOŚ Banku?

Skoro BOŚ Bank wymaga wypowiadania umowy o kartę w oddziale, to pewnie konto też można zamknąć tylko tam? Prawda, choć jest mały wyjątek dla tych szczęśliwców, których wzory podpisów bank ma w bazie danych.

Dostępne są dwie ścieżki:

  • Wizyta w oddziale (lista tutaj)
  • Wysyłka pisma listem

Jednak w przypadku tej drugiej opcji, jeśli okaże się, że bank nie ma wzoru naszego podpisu, to po prostu odrzuci naszą dyspozycję.

Jeśli wybierzemy się do oddziału banku, to pracownicy udostępnią nam specjalny wzór wypowiedzenia umowy. Wypowiedzenie możemy również napisać odręcznie lub skorzystać z uniwersalnego wzoru wypowiedzenia umowy.

Konto jest zamykane z zachowaniem standardowego 30 dniowego okresu wypowiedzenia. Przez ten czas bank cały czas może pobierać normalne opłaty za konto, więc warto upewnić się, że w chwili zamknięcia na koncie nie powstanie debet.

Potwierdzenie zamknięcia konta?

Zazwyczaj dobrze jest poprosić bank o wydanie potwierdzenia zamknięcia konta. Niestety w BOŚ Banku może to nas słono kosztować, bo bank pobiera za takie potwierdzenie... 50 zł! Wiem, że to bank ochrony środowiska, ale nie wiem, jak można pobierać aż tyle za jedną malutką kartkę papieru.

W takiej sytuacji najlepiej pozostawić na koncie jakąś niewielką kwotę. Po zamknięciu konta BOŚ Bank wyślę ją na rachunek, który podamy w wypowiedzeniu i to będzie dla nas znak, że konto zostało zamknięte. Na szczęście BOŚ Bank nie pobiera opłaty za realizację takiego przelewu.

A co w zamian?

Po rozstaniu się z zielonym bankiem warto wybrać lepsze i przede wszystkim tańsze konto bankowe. W tym pomoże moje zestawienie najlepszych kont bankowych ; ) Na pewno znajdziecie coś dla siebie, a jeśli zapiszecie się do newslettera ZmianyTOIP, to możecie być pewni, że w razie jakichkolwiek zmian w ofertach i bankowych opłatach dostaniecie o tym informację 🙂

Odbierz swój egzemplarz uniwersalnego wzoru wypowiedzenia umowy konta bankowego!

Wystarczy że zapiszesz się do newslettera. Dodatkowo zyskasz informacje o wszelkich zmianach w taryfach banków!

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl