Bank BPH to jeden ze starszych banków w Polsce, wydzielony w 1989 roku ze struktur NBP. W szczytowym okresie działalności był jednym z największych banków w Polsce, aż do 2007 kiedy to znaczna jego część została wcielona do banku Pekao SA. Główne hasło marketingowe banku to: „Po prostu Fair”. Czy warto więc rezygnować z takiego banku?

Jak zamknąć konto w BPH

Wygląda na to że jednak warto, bo 1 kwietnia 2016 została podpisana umowa sprzedaży części banku BPH na rzecz Alior Banku. Z jednej strony za Aliorem stoi PZU, czyli realizowana jest w pewnym sensie idea stworzenia dużego banku o polskim kapitale (czego do końca nie pochwalam, ale jestem w stanie dostrzec plusy), drugiej strony na Polskim rynku bankowym za mało jest konkurencyjności, więc wiadomość o tym, że kolejny całkiem fajny bank (po Meritum) znika nie jest zbyt szczęśliwa.

Tutaj dokładny opis planowanego połączenia i zmian, które czekają obecnych klientów banku BPH

Jak wypowiedzieć umowę o konto w BPH?

Ja co prawda rachunek jeszcze zostawiam i czekam na rozwój sytuacji, ale Wam polecam profilaktycznie ewakuować się, zanim pojawią się opłaty.

Konto w BPH możemy zamknąć na 4 sposoby:

  • Mailem
  • Korespondencyjnie
  • Telefonicznie
  • W oddziale

Najwygodniej skorzystać z opcji zamknięcia konta za pomocą wiadomości mailowej. Wystarczy napisać odręcznie wypowiedzenie umowy, w którym podamy: Imię i nazwisko, nr pesel, serię i numer dowodu osobistego i adres. Dokument musimy podpisać zgodnie z wzorem podpisu, którym dysponuje bank. Następnie wystarczy go zeskanować i wysłać na adres : [email protected] Zamiast odręcznego pisma można też skorzystać z uniwersalnego wzoru wypowiedzenia umowy.

I tu duże brawa dla BPH. To wygodna i szybka forma, połączona z zachowaniem podstawowych kwestii bezpieczeństwa. Przyznam szczerze, że konto w BPH łatwiej jest zamknąć niż otworzyć (bank oferuje otwarcie konta jedynie w drodze kuriera lub oddziału),

Jeśli nie chcemy korzystać ze ścieżki mailowej to możemy się udać do oddziału (tutaj lista ), wysłać wypowiedzenie na oficjalny adres banku :

Bank BPH SA,

ul. płk. Jana Pałubickiego 2,

80-175 Gdańsk 

lub złożyć dyspozycję telefonicznie, pod numerem : 58 300 75 00.

Co z kartą?

Najbardziej popularne konto w banku BPH – Lubię to Konto ( którego jestem posiadaczem które zamknąłem ze względu na połączenie Aliora i BPH) oferuje zwolnienie z opłaty za kartę pod warunkiem wykonania nią przynajmniej 4 transakcji bezgotówkowych na dowolny koszt w danym miesiącu.

Lepiej więc zrezygnować z karty, zważywszy na to, że BPH udostępnia jedynie 30 dniowy okres wypowiedzenia. Niestety z kart nie da się zrezygnować poprzez serwis transakcyjny. Można to zrobić albo telefonicznie, albo w oddziale banku.

Opróżnienie konta 

Co bardzo ważne – konto w BPH najlepiej wyczyścić z pieniędzy samodzielnie. Inaczej za przelew środków pozostawionych na rachunku zapłacimy aż 9 zł! Trochę niezbyt to Fair. Bank trochę naprawia to faux pas, ponieważ jako jeden z nielicznych banków w Polsce informuje o zamknięciu konta.

Jeśli chodzi o kwestie marketingu, to możemy odwołać wszelkie zgody podczas wizyty w oddziale lub poprzez kontakt telefoniczny.

Zapisz się do newsletera i odbierz darmowy poradnik!

Dostaniesz darmowy poradnik "Jak nie zamykać konta bankowego", w którym pisze o tym jak skutecznie zamykać rachunki w bankach.

 

Dodatkowo dostaniesz ode mnie informacje o zmianach w bankowych opłatach.

 

Nie znosze spamu - nie dostaniesz go ode mnie. 

Super, a teraz sprawdź maila!