Citibank od lat kojarzy się w Polsce głównie z wydawaniem kart kredytowych. Na szczęście tak szybko, jak można ją zamówić, tak szybko można z niej zrezygnować. Ta sama zasada tyczy się również rezygnacji z konta osobistego. Za to spory plus dla Citibanku. Chcecie wiedzieć jak zamknąć konto w Citibanku? Zapraszam do lektury!

Jak zamknąć konto w Citibank

Aktualizacja 27.12.2016 r. Citibank właśnie ogłosił zmiany w swojej Tabeli Opłat i Prowizji. Zmiany wchodzą w życie 01.03.2017 r. i niestety dotyczą wielu istotnych rzeczy

Bank zmienia m.in. opłaty dla posiadaczy Citikonta:

 • Opłatę za kartę CitiCard (było 6 zł, będzie 8zł)
 • Opłaty za przelewy realizowane u doradcy lub w oddziale 
 • Wprowadza opłatę za realizację przelewów Express Elixir (15 zł za przelew) 
 • Zwiększa prowizję za wypłaty z bankomatów innych niż te Citibanku (było 5 zł, będzie 7 zł)

Zmiany dotyczą również posiadaczy CitiPriority:

 •   Opłata za prowadzenie rachunku (było 25 z, będzie 30 zł)
 • Opłaty za przelewy zlecane u doradcy lub w oddziale 
 • Wprowadza opłatę za realizację przelewów Express Elixir (10 zł za przelew) 

Na całe szczęście wprowadzane zmiany pozwalają na zamknięcie konta w Citibanku w trybie natychmiastowym, bez okresu wypowiedzenia! To dobra informacja nie tylko dla posiadaczy konta, ale również klientów, którzy korzystali z ostatnich promocji kart kredytowych. Citibank wydawał ciekawe nagrody i jednocześnie wymagał zachowania karty przez okres roku. Jeśli ktoś zerwałby umowę wcześniej, to musi zapłacić karę (kilkaset złotych). Zgodnie z prawem bank nie może pobierać żadnych karnych opłat, jeśli klient rezygnuje z produktu z powodu zmian w regulaminach czy opłatach 🙂

Jak zamknąć konto lub kartę w Citibanku w trybie natychmiastowym ? Czytaj poniżej.

 

Krótko o Citibanku

Citibank to jeden z największych banków na świecie. Grupa kapitałowa powstała w 1812 r. i od tamtej pory nieprzerwanie świadczy usługi dla klientów indywidualnych. W Polsce istnieje pod marką Citi Handlowy, ale warto wspomnieć o początkach banku Handlowego. Bank ten powstał w 1870 r. z inicjatywy wielkiego potentata tytoniowego i handlowego Leopolda Kronenberga i jest najstarszym polskim bankiem.

Swego czasu był jedyną instytucją finansową, która w XIX w. prowadziła handel pomiędzy carską Rosją a państwami zachodu. Posiadał oddziały i przedstawicielstwa w Moskwie, Berlinie i St. Petersburgu, a także w większości polskich miast. Wielomiliardowe obroty banku pozwoliły mu finansować większą część infrastruktury kolejowej państwa Polskiego. Był też jedynym bankiem w Polsce, który nie przerywał działalności zarówno podczas pierwszej, jak i drugiej wojny światowej.

Po wojnie bank znacjonalizowano i używano do obsługi większości operacji walutowych. W 1997 r. bank został sprywatyzowany,a w 2001r. pakiet większościowy objął Citibank.

Kredytówka od Citibanku

Choć bank jest na 10 miejscu w Polsce po względem wysokości aktywów, to główny obszar jego działalności to wydawanie kart kredytowych. Te słynne są z tego, że akceptowane są praktycznie wszędzie na świecie, a korzystanie z nich za granicą może nas zrujnować (bo banki uwielbiają golić klientów na przewalutowaniach i prowizjach) Warto więc wiedzieć jak pożegnać się z kartą kredytową (i kontem) w Citibanku.

Jak zamknąć kartę kredytową w Citibanku?

Na całe szczęście Citibank pozwala zrezygnować z posiadania karty na wiele sposobów. Możemy to zrobić:

 • W serwisie transakcyjnym banku
 • Telefonicznie (pod numerem +48 22 362 24 84 lub +48 22 692 24 84 )
 • Osobiście, w oddziale ( wyszukiwarka oddziałów )
 • Listownie

Najszybciej i najprościej zrezygnować z karty składając dyspozycję poprzez internetowy serwis transakcyjny Citibanku. Wystarczy wejść w zakładkę Kontakt z bankiem – Zapytaj/Złóż zlecenie – Karty kredytowe – Zamknięcie karty.

Następnie konieczne jest przesłanie treści wypowiedzenia. Przygotowałem je dla was:

Proszę o wypowiedzenie umowy karty kredytowej z zachowaniem 30 – dniowego okresu wypowiedzenia.

Proszę również o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych.

Tą gotową formułkę możemy wkleić do wiadomości w serwisie transakcyjnym.

Czasem warto zadzwonić

Umowę karty najłatwiej wypowiedzieć poprzez serwis transakcyjny, ale niektórzy mogą zyskać, korzystając z wypowiedzenia umowy poprzez kontakt telefoniczny. Jeśli poinformujemy pracownika o chęci zamknięcia karty, to ten przełączy nas do specjalnego działu utrzymania klienta, gdzie mogą nam zaproponować kilka ciekawych rzeczy. W moim przypadku była to propozycja bezterminowego zniesienia opłaty za kartę oraz zwrot 50 zł za wykonanie określonej ilości transakcji.

Jeśli zdecydujemy się na wypowiedzenie umowy drogą pisemną to musimy wysłać je na oficjalny adres banku:

Bank Handlowy w Warszawie S.A.

ul. Goleszowska 6

01-260 Warszawa

Oczywiście musimy spłacić kartę do końca okresu wypowiedzenia. Inaczej dyspozycja wypowiedzenia umowy nie zostanie zrealizowana.

Wypowiedzenie umowy w trybie natychmiastowym [Do 01. marca 2017r.]

Citibank zapowiedział niedawno zmiany w swoich regulaminach. Obecni klienci nie muszą się jednak obawiać – bank nie planuje podwyżek, robi jedynie porządki.

Daje to jednak bardzo ciekawą możliwość – możemy wypowiedzieć umowę o kartę w trybie natychmiastowym! Dotyczy to również klientów, którzy korzystali z częstych promocji banku, w ramach których bank zobowiązał ich do utrzymywania karty przez jakiś czas.

W normalnej sytuacji, jeśli zerwalibyśmy umowę, musielibyśmy zapłacić karę umowną (czasem nawet kilkaset złotych). Teraz jednak możemy zrezygnować z karty bez żadnych konsekwencji. Dzieje się tak, ponieważ bank zmienia regulaminy, a wtedy przepisy prawa pozwalają na zamknięcie konta w trybie natychmiastowym. Jednocześnie bank nie może nam za to naliczyć żadnej opłaty 😉

Jak zamknąć kartę kredytową w trybie natychmiastowym?

Dostępne są te same ścięzki  wypowiedzenia, co podczas zwyczajnego zamykania rachunku. Zmienia się jedynie treść wypowiedzenia. Brzmi ono następująco:

Proszę o wypowiedzenie umowy karty kredytowej w trybie natychmiastowym, z powodu planowanych na 01.03.2017r zmianach w regulaminach banku.  Proszę również o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych.

Po wysłaniu wypowiedzenia karta zostanie zamknięta w możliwie najszybszym terminie.

Zastrzeganie karty do konta osobistego

Zanim zdecydujemy się na zamykanie rachunku osobistego w Citibanku warto rozprawić się z kartą płatniczą, bo zazwyczaj jest ona płatna. Najprościej zastrzec ją poprzez kontakt telefoniczny z infolinią Citibanku pod numerem : +48 22 362 24 84 lub +48 22 692 24 84 )

Jak zamknąć konto w Citibanku ?

W kwestii rezygnacji z konta osobistego sprawa jest równie prosta. Do dyspozycji mamy te same 4 metody wypowiedzenia umowy. Najszybciej jest skorzystać z wiadomości w serwisie transakcyjnym banku. Ta musi się jednak trochę różnić od wiadomości w sprawie wypowiedzenia umowy karty kredytowej:

Proszę o wypowiedzenie umowy rachunku osobistego o numerze <tutaj       numer       rachunku >, którego jestem posiadaczem, z zachowaniem 30 dniowego okresu wypowiedzenia. Środki zgromadzone na rachunku w chwili jego zamknięcia proszę przelać na wskazany numer rachunku <tutaj        numer       rachunku>. Równocześnie proszę również o zamknięcie wszelkich dodatkowych usług oraz zaprzestanie przetwarzanie moich danych osobowych.

I wersja, którą możemy zastosować do 01.03.2017r. w ramach natychmiastowego wypowiedzenia umowy

Proszę o wypowiedzenie umowy rachunku osobistego o numerze <tutaj       numer       rachunku >, którego jestem posiadaczem bez zachowania okresu wypowiedzenia, w trybie natychmiastowym, w związku z planowanymi zmianami w regulaminach, które mają wejść w życie 01.03.2017r

Środki zgromadzone na rachunku w chwili jego zamknięcia proszę przelać na wskazany numer rachunku <tutaj        numer       rachunku>. Równocześnie proszę również o zamknięcie wszelkich dodatkowych usług oraz zaprzestanie przetwarzanie moich danych osobowych.

I to w zasadzie tyle. Warto pochwalić Citibank za bardzo liberalne zasady rezygnacji z karty.

 

 

Zapisz się do newsletera i odbierz darmowy poradnik!

Dostaniesz darmowy poradnik "Jak nie zamykać konta bankowego", w którym pisze o tym jak skutecznie zamykać rachunki w bankach.

 

Dodatkowo dostaniesz ode mnie informacje o zmianach w bankowych opłatach.

 

Nie znosze spamu - nie dostaniesz go ode mnie. 

Super, a teraz sprawdź maila!