Francuski bank Credit Agricole wyrósł na fundamentach polskiego Lucas Banku założonego przez Mariusza Łukasiewicza. Bank posiada bardzo rozbudowaną sieć oddziałów, a na koniec 2015 roku mógł pochwalić się ponad 2 milionami klientów. Niestety większość rachunków w ofercie banku jest płatna. Dlatego warto wiedzieć jak powiedzieć Credit Agricole Au revoir, czyli Jak zamknąć konto w Credit Agricole.

Jak zamknąć konto w Credit Agricole?

Najpierw trochę historii 

Mariusz Łukasiewicz to jedna z legend polskiej bankowości. Założyciel Lucas Banku, Systemu sprzedaży ratalnej Lucas oraz Eurobanku. Swego czasu mówił o sobie, że zajmuje się tworzeniem i sprzedawaniem banków : ) W 2001 roku sprzedał pakiet 75% udziałów w Lucas Banku francuskiej grupie Credit Agricole.

Lucas Bank znany był głównie z kredytowania telewizorów w hipermarketach i oferowania kart kredytowych wspólnie ze sklepami RTV AGD. Niewiele osób wie, że był jednym z pierwszych banków w Polsce oferujących dostęp do konta przez internet oraz w pełni automatyczną infolinię. Zasłynął też niebanalnymi pomysłami biznesowymi, jak np. Lucasmobil, czyli mobilna placówka, która podróżowała po małych miejscowościach.

Francuzi z zielonego banku w 2008 roku, już po śmierci Łukasiewicza rebrandingowali poczciwy Lucas Bank, w Credit Agricole z nutką rolniczego charakteru (Francuski Credit Agricole to taka rolnicza kasa spółdzielcza, która postanowiła zostać bankiem). Twarzą Credit Agricole została Juliet Binoche i przez wiele lat raczyła Polaków łamaną polszczyzną.

Sam otwierałem konto w Credit Agricole w ramach promocji „Jesteś gotowy na 1000 zł?” Bank za wykonanie kilku prostych czynności płacił niemałe pieniądze. Po zakończeniu akcji konto stało się zbędne więc postanowiłem się z nim pożegnać.

Jak zastrzec kartę w Credit Aricole?

Na początek karta. Miałem to szczęście, że mogłem jeszcze skorzystać z oferty 1Konta, czyli założyć rachunek dla osób do 27 roku życia. Karta wydana do niego kosztuje standardowo 2,90 zł miesięcznie, chyba że spełnimy warunek aktywności na koncie. W ofercie Credit Agricole nie ma żadnej bezwarunkowo bezpłatnej karty, więc najlepiej przed złożeniem dyspozycji zamknięcia konta zastrzec kartę.

Możemy to zrobić :

W serwisie transakcyjnym banku

Trzeba wejść w zakładkę Karty płatnicze/Lista kart, a nastepnie wybrać opcję zastrzezenia karty

Jak zastrzec kartę w Credit Agricole

 

Zastrzeżona karta nie generuje oplat więc spokojnie można zabrać się za zamykanie konta

Credit Agricole zawsze automatycznie wysyła do klienta nową kartę w miejsce zastrzeżonej. Żeby tego nie robił konieczne jest wypowiedzenie umowy karty. Jednak jeśli nie aktywujemy karty to bank nie będzie pobierał za nią opłaty 🙂

 

Alternatywnie dyspozycję zastrzeżenia karty możemy również złożyć w oddziale banku lub telefonicznie pod numerem 801 33 00 00 albo 48 71 35 49 009.

Jak zamknąć konto w Credit Agricole?

Po załatwieniu sprawy z kartą czas zabrać się za zamykanie konta. Niestety Credit Agricole daje możliwość zamknięcia konta jedynie w formie pisemnej. Możemy więc albo wysłać wypowiedzenie pocztą, albo wybrać się do najbliższego oddziału banku.

Credit Agricole nie udostępnia własnego wzoru wypowiedzenia umowy, więc możemy skorzystać z Uniwersalnego wzoru wypowiedzenia umowy. Po wypełnieniu pisma należy je podpisać (koniecznie zgodnie z wzorem podpisu) i zanieść do najbliższej placówki — lista oddziałów tutaj.

Można je również wysłać listem na adres banku:

Credit Agricole Bank Polska S.A.

Departament Rozwoju Jakości Obsługi Klienta

pl. Orląt Lwowskich 1

53-605 Wrocław

Po złożeniu dyspozycji liczony jest 30-dniowy okres wypowiedzenia. Przed jego złożeniem warto opróżnić konto ze środków, ponieważ z chwilą wpłynięcia wypowiedzenia bank blokuje dostęp do obsługi konta przez telefon i internet. Na końcie standardowo warto zostawić drobne na pokrycie ewentualnych opłat za prowadzenie rachunku.

Credit Agricole nie informuje w żaden sposób o zamknięciu konta, więc warto zadbać, żeby zostało na nim, choć kilka groszy. Ich w pływ na wskazany w wypowiedzeniu rachunek będzie dowodem zamknięcia konta. Bank nie pobiera opłat za realizację takiego przelewu.

Masz token? To go lepiej oddaj.

Credit Agricole wydawał swego czasu klientom tokeny, które służyły to autoryzacji operacji wykonywanych w internecie. Jeśli mamy taki token to konieczne będzie jego zwrócenie. Inaczej bank pobierze… 95 zł opłaty!!!

Token możemy oddać w oddziale lub wysłać go w kopercie razem z wypowiedzeniem. Jeśli zdecydujemy się na jego zastrzeżenie to najlepiej przed wysłaniem zastrzec go na infolinii.

Zgody marketingowe

Zgody możemy odwołać telefonicznie lub podczas wizyty w oddziale. Można również zrezygnować z przetwarzania danych w celach marketingowych podczas wypowiadania umowy droga pisemną.

Zapisz się do newsletera i odbierz darmowy poradnik!

Dostaniesz darmowy poradnik "Jak nie zamykać konta bankowego", w którym pisze o tym jak skutecznie zamykać rachunki w bankach.

 

Dodatkowo dostaniesz ode mnie informacje o zmianach w bankowych opłatach.

 

Nie znosze spamu - nie dostaniesz go ode mnie. 

Super, a teraz sprawdź maila!