Deutsche Bank w obecnej formie istnieje na polskim rynku od 2014 roku. Wcześniej mieliśmy do czynienia z kilkoma instytucjami, które specjalizowały się w obsłudze korporacyjnej i biznesowej. Deutsche Bank ma w ofercie naprawdę przyjemne rachunki, jak i rachunki mniej przyjemne – bo drogie w utrzymaniu. Jeśli płacisz za swoje konto, to dowiedz się jak zamknąć konto w Deutsche Banku?

Jak zamknąć konto Deutsche Bank

 

UWAGA: Bank zapowiedział nową taryfę opłat i prowizji, a w niej podwyżki opłat.

Nowa taryfa wchodzi w życie od 15 listopada 2016 roku. Najbardziej popularne konto dbNet pozostaje na szczęscie bezpłatne.

Bank wprowadza jednak następujące opłaty:

5 zł/mc za prowadzenie konta db Open (opłaty nie da się uniknąć)

3 zł opłaty za każdą wypłatę z bankomatu ( darmowe zostają bankomaty Euronetu i Deutsche Banku ) – zmiana dotyczy kont dbNet i dbLife

– 30 zł za przyjęcie przelewu zagranicznego z tytułu renty lub emerytury

Oczywiście ze względu na wprowadzane zmiany możemy … zamknąć konto bez okresu wypowiedzenia 😉 Wystarczy, że składając wypowiedzenie powołamy się na nadchodzące zmiany 😉 Czas na szybkie zamknięcie konta mamy do 15 listopada, wtedy też zmiany wchodzą w życie.

Nie mam w Deutsche Bank konta i nigdy nie miałem więc niestety nie mam absolutnie żadnych doświadczeń z tym bankiem. Bazuje jedynie na informacjach przekazanych przez pracowników banku. Jeśli macie jakieś inne doświadczenia z zamykaniem u nich konta to dajcie znać w komentarzach.

Jak zamknąć konto w Deutsche Banku?

Deutsche Bank oferuje jedynie dwie opcje wypowiedzenia umowy:

W przypadku pierwszej opcji wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty. Jeśli natomiast nie chcemy udawać się do placówki konieczne będzie wysłanie wypowiedzenia dorgą korepsonedncyjną na oficjalny adres banku :

Deutsche Bank Polska S.A.,

Centrum Obsługi Rachunków Zespół Obsługi Rachunków i Procesów Monitorujących,

ul. Lubicz 23,

31-503 Kraków

Załatwcie sobie jakąś większą kopertę, bo na zwykłej może się nie zmieścić pełna nazwa 🙂 Bank udostępnia swój własny formularz wypowiedzenia umowy (dostępny tutaj). Deutsche Bank wymaga stosowania tego formularza więc wysłanie wypowiedzenia w innej formie może skutkować jego odrzuceniem. No i oczywiście formularz musi zostać podpisany zgodnie z wzorem podpisu, którym dysponuje bank.

A jaki okres wypowiedzenia stosuje Deutsche Bank ?

Standardowo konto zostanie zamknięte z zachowaniem 30 dniowego okresu wypowiedzenia, jednak jeśli przed zamknięciem konta zastrzeżemy samodzielnie kartę płatniczą wydaną do rachunku, to będzie można zastosować 14 dniowy okres wypowiedzenia.

To Wam oczywiście rekomenduje. Kartę można zastrzec za pośrednictwem serwisu transakcyjnego, tak jest najprościej. Co do kwestii przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych, to taką zgodę można odwołać jedynie poprzez kontakt z infolinią banku : 801 18 18 18

 

Zapisz się do newsletera i odbierz darmowy poradnik!

Dostaniesz darmowy poradnik "Jak nie zamykać konta bankowego", w którym pisze o tym jak skutecznie zamykać rachunki w bankach.

 

Dodatkowo dostaniesz ode mnie informacje o zmianach w bankowych opłatach.

 

Nie znosze spamu - nie dostaniesz go ode mnie. 

Super, a teraz sprawdź maila!