Eurobank istnieje na polskim rynku od 2003 roku. Przez ten czas zgromadził ponad 1,5 mln klientów. Eurobank to też jedyny bank w Polsce reklamowany przez papieża (no dobra, tylko przez Piotra Adamczyka)

Jak zamknąć konto w Eurobanku

Krótka historia Eurobanku 

Eurobank swoje korzenie ma jeszcze w 1990 roku. Nazywał się wtedy … Bank Społem S.A. W 2003 roku Mariusz Łukasiewicz (twórca Lucas Banku) przejął pakiet kontrolny akcji Banku Społem i połączył go z również przejętym Białostockim bankiem Wschodnim. I tak powstał Eurobank. Znany dzisiaj głównie dzięki reklamom z przesympatycznym Piotrem Adamczykiem oraz całkiem ciekawej ofercie moneybacków 🙂

 

 

Eurobank : Konto Active z premią dla aktywnych 

Najbardziej popularnym rachunkiem z oferty jest konto Active. Nie zapłacimy za jego posiadanie jeśli spełnimy jeden z kilku warunków:

  • Przelejemy na konto lub konta oszczędnościowe min. 1500 zł miesięcznie
  • Utrzymamy średnie saldo na koncie i lokatach na poziomie min. 15 000 zł
  • Spłacamy w Eurobanku kredyt (lub kredyty) a rata wynosi min. 1500 zł
  • Mamy w Eurobanku kartę kredytową i robimy nią przynajmniej 3 transakcje miesięcznie.

Samo konto daje bardzo fajny moneyback związany z płatnościami kartą za sport, rekreację lub kulturę. Możemy dostać 5% zwrotu za wydatki związane ze sportem (sprzęt sportowy i uprawianie sportu), rekreację (biura podróży, wycieczki, jedzenie ( restauracje, fast foody) oraz kulturę (teatry, kina).

Moneyback fajny, ale jeśli nie spełnimy warunku bezpłatności prowadzenie konta kosztuje 9 zł miesięcznie. Ale to nie wszystko, jest jeszcze karta. Kosztuje 4,99 zł chyba że wydamy nią 400 zł/mc. Sami widzicie, że warunki dość wyśrubowane.

Jak zastrzec kartę w Eurobanku?

Oczywiście zanim przejdziemy do zamykania konta warto rozprawić się z kartą płatniczą, tak, żeby bank nie miał okazji do pobrania za nią opłaty podczas trwania okresu wypowiedzenia 😉

Kartę możemy zastrzec za pomocą serwisu transakcyjnego. To najszybsza i najwygodniejsza droga.

Jak zastrzec kartę Euorbank

 

Alternatywnie można zastrzec kartę na infolinii, pod numerem 19 000

UWAGA: Eurobank pobiera opłatę za zamknięcie konta, jeśli od chwili jego otwarcia minęło mniej niż 3 miesiące. To bardzo nie ładna praktyka.

 

Jak zamknąć konto w Eurobanku?

Dostępne mamy 3 ścieżki:

Oczywiście najłatwiej zamknąć konto przez internet. I tu duży plus dla Eurobanku. Nie każdy bank ma tyle odwagi, żeby dać klientowi tak prostą możliwość rezygnacji z rachunku. Możemy to zrobić w następujący sposób:

Najpierw musimy wejść w podgląd konta

Zamykanie konta Eurobank

Następnie wybrać opcję zamknij konto

Jak zamknąć konto Eurobank

I na koniec podać numer rachunku na który mają zostać przelane środki zgromadzone na rachunku

Wypowiedzenie umowy konta Euorbank

UWAGA: Złożenie dyspozycji wypowiedzenia umowy poprzez serwis transakcyjny Eurobanku, jest jednoznaczne z zablokowaniem dostępu do serwisu. Także jeśli na koncie mamy jeszcze jakieś środki to lepiej je przelać przed złożeniem dyspozycji.

 

Jeśli wolimy przesłać do banku pismo, to można napisać je odręcznie lub skorzystać z uniwersalnego wzoru wypowiedzenia umowy, bo bank nie stosuje swojego własnego formularza. W piśmie musimy podać dane osobowe oraz wskazać rachunek, na który bank ma przelać środki pozostawione na rachunku. Oczywiście podpis na wypowiedzeniu musi się zgadzać z wzorem podpisu, którym dysponuje bank. Jeśli nie będą się zgadzać to bank odrzuci dyspozycję. Pismo musimy wysłać na adres (swoją drogą bardzo klawy)

Euro Bank S.A.

 ul. Św. Mikołaja 7

250-126 Wrocław

Zgody marketingowe 

Eurobank poszedł nawet dalej na rękę klientom i pozwala na odwołanie wszelkich zgód marketingowych zdalnie. możemy zrobić to za pomocą serwisu transakcyjnego (jest to możliwe do czasu złożenia dyspozycji wypowiedzenia umowy).

Musimy wejść w zakładkę Ustawienia/Zgody marketingowe

Odwołanie zgód marketingowych Eurobank

A następnie odwołać zgody (u mnie już dawno odwołane :))

Odwołanie zgód Eurobank

Alternatywnie możemy w celu odwołania zgody udać się do oddziału.

Co po tym, gdy zamkniemy konto w Eurobanku? Warto poszukać dobrego i bezpłatnego rachunku bankowego. Pomóc może zestawienie najlepszych kont osobistych!

 

 

Czeka nie Ciebie darmowy poradnik - "Jak nie zamykać kona bankowego. 6 największych błędów" Zapisz się do newslettera, odbierz go i dowiedz się jak skutecznie zamykać konta bankowe!

Wystarczy że zapiszesz się do newslettera. Dodatkowo zyskasz informacje o wszelkich zmianach w taryfach banków!

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl