Getin Bank to jeden z klonów Leszka Czarneckiego, wrocławskiego biznesmena, właściciela m.in. Getin Holding, Getin Noble Bank, Idea Bank czy Open Finance. W połowie 2015 roku liczne odnogi Getin Banku (Getin Online, Open Online) połączyły się finalnie w jeden Getin Noble Bank. Wszyscy klienci Getin Banku, Open Online czy Getin Online mogą więc złożyć wypowiedzenie umowy w dowolnej placówce Getin Banku.

Jak zamknąć konto w Getin Bank

Aktualizacja 01.11.2016

Getin bank zapowiedział zmiany w swojej taryfie opłat i prowizji, w związku z tym, do 31.12.2016 możliwe jest wypowiedzenie umowy konta w trybie natychmiastowym, bez okresu wypowiedzenia.

Co się zmienia? Na szczęście bank nie wprowadza żadnych opłat, a jedynie porządkuje ofertę.

Więcej w punkcie wypwyeidzenie w trybie natychmiastowym do 31 Grudnia

Krótko o Getin Banku

Historia banku rozpoczyna się w 1990 roku, kiedy jako Górnośląski Bank Gospodarczy został wydzielony z NBP. Getin Holding wszedł w posiadanie pakietu kontrolnego banku w 2004 roku. W ciągu następnych lat Getin Holding kupił jeszcze Bank Przemysłowy w Łodzi oraz Wschodni Bank Cukiernictwa i z nich stworzył Noble Bank. W 2010 nastąpiła fuzja obu instytucji i od tamtej pory mamy Getin Noble Bank.

Bank od początku kusił klientów atrakcyjnym oprocentowaniem depozytów:

Jednocześnie bez mrugnięcia okiem golił ich na przeróżnych opłatach. Był tak „skuteczny” i tak zajadle strzygł osoby otwierające w nim konta, że zdobył tytuł banku, który dostał najwięcej kar od Urzędu Ochrony Konsumenta i Konkurencji, głównie za nieprecyzyjne i niezgodne z prawem zapisy 😉

A czemu nie Getin Bank ?

Najbardziej popularnym rachunkiem z oferty Getin Banku jest konto GetinUp. Sam rachunek prowadzony jest bezwarunkowo bezpłatnie, jednak za kartę płatniczą przyjdzie już nam zapłacić 7 zł miesięcznie. Oczywiście opłaty można uniknąć, ale konieczne jest wydanie nią 300 zł miesięcznie. Do dyspozycji klientów bezpłatne są jedynie bankomaty Euronetu i PlanetCash, a za wypłatę w innych sieciach bank nalicza 3,5% min 5 zł prowizji. Trochę dużo.

Jest oczywiście rozwiązanie — Pakiet korzyści mój bank. Jeśli wyrazimy zgodę na marketing, na konto będziemy przelewali min. 1000 zł miesięcznie i wykonamy transakcje na kwotę przynajmniej 300 zł, to bank udostępni nam wszystkie bankomaty na świecie za darmo, bezpłatną kartę, money back i podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.

No ale w Polsce są banki, które takie rzeczy oferują nawet bez żadnych warunków. Dlatego warto wiedzieć jak zamknąć konto w Getin Banku.

Jak zamknąć konto w Getin Banku 

W kwestii wypowiedzenia umowy Getin pozwala na trzy (a czasem cztery) ścieżki złożenia takiej dyspozycji:

  • Internetowo – poprzez serwis transakcyjny
  • Korespondencyjnie
  • W oddziale banku (lista oddziałów tutaj)
  • I czasem telefonicznie (TERAZ WŁAŚNIE MOŻNA Z NIEJ SKORZYSTAĆ)

Wypowiedzenie w trybie natychmiastowym [Do 31 Grudnia 2016 r.]

W związku z planowanymi zmianami w taryfie opłat i prowizji mamy możliwość wypowiedzenia umowy w trybie natychmiastowym. Co się zmienia? Na szczęście Getin nie wprowadza żadnych opłat, a jedynie porządkuje ofertę usuwając z niej stare i nieaktualne zapisy.

Ale jakakolwiek zmiana taryfy czy regulaminu pozwala każdemu klientowi na wypowiedzenie umowy w trybie natychmiastowym! Co więcej, jeśli mamy w umowie karę za wcześniejsze zamknięcie rachunku, to zamykając je i powołując się na wprowadzane zmiany zrobimy to bez kary!

Jak to zrobić? Wystarczy skontaktować się z infolinią Getin Banku (197 97 lub +48 32 604 30 01) i powołać się na nadchodzące zmiany. Do wyboru mamy 2 ściezki:

  • Wypowiedzenie umowy ze skutkiem natychmiastowym (wtedy konto zamyka się w ciągu kilku dni)
  • Nie wyrażenie zgody na wprowadzane zmiany (wtedy konto zostanie zamknięte dzień przed wejściem zmian w życie, czyli 31.12.2016 r.

UWAGA: Ta metoda zadziała jedynie jeśli w rozmowie powołamy się na planowaną zmianę regulaminów!

Jak zamknąć konto przez serwis transakcyjny?

Getin Bank od jakiegoś czasu dołączył do chlubnej grupy banków, które pozwalają na złożenie dyspozycji wypowiedzenia umowy przez internet.

Brawo Getin!

Żeby złożyć dyspozycję trzeba zalogować się do serwisu transakcyjnego i wybrać zakładkę „Wnioski”:

zrzut-ekranu-2016-11-06-o-07-56-37

a następnie „Wypowiedzenie umowy”:

zrzut-ekranu-2016-11-06-o-07-57-04

We wniosku musimy wybrać wszystkie aktywne rachunki oraz zaznaczyć również chęć wypowiedzenia umowy o elektroniczny dostęp do rachunku.

Pismo wysyłane pocztą

Getin Bank nie udostępnia własnego wzoru wypowiedzenia umowy. Pismo możemy więc napisać odręcznie, albo skorzystać z uniwersalnego wzoru wypowiedzenia umowy. W wypowiedzeniu wysyłanym do Getin Banku musimy podać swoje dane osobowe, adres zamieszkania i podać rachunek do przelania środków pozostałych na rachunku. Jeśli takiego nie wskażemy, staną się nieoprocentowanym depozytem.

Pismo musimy wysłać na adres:

Getin Noble Bank S.A.

ul. Przyokopowa 33

01-208 Warszawa

A może chcesz zamknąć konto w oddziale Getin Banku?

Getin Bank oferuje klientom placówki skąpane w bieli i zieleni. Jeśli chcemy wybrać się do jednej z nich, to musimy zabrać ze sobą dowód osobisty. Ja osobiście pozbywałem się konta GetinUp właśnie w oddziale. Procedura trochę trwała, głównie przez agresywne próby odwiedzenia mnie od mojej decyzji.

Konto zamykałem po udziale w promocji z moneybackiem, który się skończył, a że niektóre praktyki klonów Czarneckiego przyprawiają mnie o nudności, robiłem to bez sentymentów. Panie w oddziale dzielnie walczyły, aż wreszcie po pół godziny się poddały i dyspozycja została przyjęta.

A jaka jest czwarta opcja na zamknięcie konta?

Wspomniałem o tym, że czasem bywa dostępna też 4 ścieżka złożenia dyspozycji wypowiedzenia umowy. Z konta możemy zrezygnować również telefonicznie, ale tylko wtedy, gdy bank zapowiada zmiany taryfy opłat i prowizji. W innej sytuacji konsultanci wyślą nas na drzewo.

Na co trzeba uważać?

Getin Bank jest chyba jedynym bankiem, który podpisuje umowy terminowe o rachunki osobiste! M.in. dlatego nie pałam do niego sympatią. Przykładowo — umowa jest zawierana na 3 lata, jeśli klient będzie chciał ją zerwać wcześniej — zapłaci karę. Różne typy kont posiadają różne kary — niektóre sięgają 3 cyfrowych sum.

Oczywiście w sytuacji, gdy Getin Bank ogłasza zmiany w Taryfie Opłat i Prowizji to z konta możemy zrezygnować bezpłatnie, nawet jeśli w umowie przewidziana jest kara.

Dlatego warto przed rezygnacją z konta sprawdzić swoją umowę, tak żeby nie naciąć się na opłatę.

Jak zastrzec kartę w Getin Banku?

I tu również mamy do czynienia z praktykami, które powodują, że w mojej kieszeni otwiera się nóż.

Zastrzeżenie karty nie jest jednoznaczne z brakiem opłat za nią! Jeśli zastrzeżemy kartę to Getin bank pod koniec daty jej ważności i tak wyślę do nas kolejną kartę, nawet jeśli starą zastrzegliśmy np. 2 lata wcześniej. Konieczne jest wypowiedzenie umowy o prowadzenie karty płatniczej.

To jedyna droga do uwolnienia się od karty Getin Banku.

Przed wypowiedzeniem umowy warto zastrzec kartę, co do końca okresu jej ważności powoduje zaprzestanie pobierania za nią opłat. Możemy to zrobić za pomocą serwisu transakcyjnego Getin Banku.

Co ważne: Trzeba wybrać opcję zastrzeżenia karty. Dostępna jest również możliwość jej zablokowania, ale funkcja ta nie zwalnia z pobierania opłaty za kartę. Sami widzicie — bank robi wszystko, żeby z każdej strony oskubać klienta.

 

Zapisz się do newsletera i odbierz darmowy poradnik!

Dostaniesz darmowy poradnik "Jak nie zamykać konta bankowego", w którym pisze o tym jak skutecznie zamykać rachunki w bankach.

 

Dodatkowo dostaniesz ode mnie informacje o zmianach w bankowych opłatach.

 

Nie znosze spamu - nie dostaniesz go ode mnie. 

Super, a teraz sprawdź maila!