Bank Millennium powstał w 1989 i początkowo funkcjonował pod nazwą Banku Inicjatyw Gospodarczych. W 1997 doszło do fuzji z bankiem Gdańskim, a połączony twór zyskał wdzięczną nazwę BIG Bank Gdański (prawda, że wpada w ucho?). W 2000 roku bank przemianowano na Millennium Bank. W ostatnim czasie  wprowadził do oferty bardzo dobre konto 360. A co jeśli nie podoba się nam już dłużej bank Millennium? Jak powiedzieć mu Adios?

Jak zamknąć konto w banku Millennium

Konto 360 – rewolucja?

Aż do czasu wprowadzenia do oferty konta 360, Millennium nie wyróżniało się na tle konkurencji.

Wszystko zmieniło się po wprowadzeniu dość rewolucyjnej oferty. Dotychczas o atrakcyjności danego banku decydowała kwestia opłat. Im tańszy bank, tym w domyśle lepszy. Czy ta teoria się sprawdza? Niekoniecznie, wystarczy spojrzeć na Bank Smart czy VW Bank. Niby banki bezwarunkowo bezpłatne, niby wszędzie same zera, a ogromnego przyrostu klientów nie mają.

Inną drogą poszło Millennium (a za nim Raiffesien). Ludzie Bogusława Kotta (pracownicy banku, nie Ci z SLD) stwierdzili, że może lepiej dać klientom naprawdę sporo (konto, kartę, bankomaty na świecie czy pakiety ubezpieczeń za darmo), a w zamian postawić jasne warunki.

Jeśli klient ich nie spełni – płaci. I tak, w ramach konta 360 dostajemy te wszystkie fajne rzeczy za darmo ( w tym naprawdę pojemny pakiet ubezpieczeń medycznych, domowych czy IT), ale działa tu zasada coś za coś. Czego wymaga bank?

Stawia dwa warunki:

  • Na konto musi wpłynąć min 1000 zł miesięcznie
  • Kartą trzeba zrealizować min. 1 płatność bezgotówkową

A co jeśli ich nie spełnimy? Konto będzie kosztować 8 zł miesięcznie, a karta 7 zł. Dodatkowo zapłacimy prowizję za wszystkie wypłaty z bankomatów, które zrealizowaliśmy w miesiącu, w którym nie spełniliśmy warunków.

Takie zagranie z klientem w otwarte karty bardzo się Millennium opłaciło. Konto 360 cieszyło się ogromnym wzięciem, właśnie za jasne i proste zasady. W promocji konta pomogły również akcje w ramach których bank Millennium wypłacał do 360 zł zwrotu za płatności kartą. Z jednej z takich akcji skorzystałem ja. Po pierwsze żeby zgarnąć moneyback, po drugie przetestować konto w Millennium i po trzecie, by sprawdzić jak się je zamyka 🙂

Jak zastrzec kartę w Millennium?

Zawsze pierwszym krokiem w procedurze zamykania konta jest zastrzeżenie karty płatniczej.

Tu jednak będzie inaczej, okres wypowiedzenia trwa 30 dni więc kartę musimy zachować do końca po to by wykonać nią jedną płatność w ostatnim miesiącu. Jeśli ją zastrzeżemy przed dokonaniem płatności zapłacimy opłatę za konto i kartę (15 zł). Dlatego kartę zostawiamy do końca, bank zastrzeże ją automatycznie w dniu zamknięcia konta.

Jak zamknąć konto w Millennium?

Bank Millennium zasługuje na kolejnego, dużego plusa. Konto można zamknąć poprzez dyspozycję w serwisie MillNet. Wystarczy wejść w zakładkę Konta/Zamykanie Konta

Jak zamknąć konto w Millennium

Po zaznaczeniu wszystkich kont do zamknięcia pozostaje jeszcze wskazanie rachunku, na który bank przeleje pozostałe na koncie środki.

Zamykanie rachunku w banku Millennium

Millennium nie pobiera żadnej opłaty ani za zamknięcie rachunku, ani za wykonanie przelewu po zamknięciu konta, więc spokojnie możemy zostawić na nim kilka złotych, żeby uzyskać potwierdzenie zamknięcia rachunku.

Alternatywą jest jedynie możliwość udania się do dowolnego oddziału banku (Lista jest dostępna tutaj). W oddziale wystarczy dowód osobisty (i samozaparcie w walce z pytaniami typu „A czemu?” i „A jak to?”

Zgody marketingowe

Niestety, żeby nie było zbyt miło, odwołanie zgód marketingowych jest możliwe jedynie podczas wizyty w oddziale banku 🙁 A było tak pięknie.

 

Zapisz się do newsletera i odbierz darmowy poradnik!

Dostaniesz darmowy poradnik "Jak nie zamykać konta bankowego", w którym pisze o tym jak skutecznie zamykać rachunki w bankach.

 

Dodatkowo dostaniesz ode mnie informacje o zmianach w bankowych opłatach.

 

Nie znosze spamu - nie dostaniesz go ode mnie. 

Super, a teraz sprawdź maila!