Nest Bank to najnowszy Polski bank. Powstał 29 października 2016 z połączenia Banku Smart i BIZ Banku. Nadal oferuje wszystko to, czym kusił Bank Smart — bezwarunkowo bezpłatne konto, kartę i dostęp do bankomatów. A czy zamknąć w nim konto można tak samo wygodnie, jak w Smarcie?

Jak zamknąć konto Nest Bank

Super Bank Smart/Nest Bank

Pamiętam jak Smart pojawił się z ofertą. Wszystko za zero, taryfa opłat i prowizji miała 2 strony(sic!) i bardzo korzystne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. No po prostu cud, miód, malina tylko otwierać konto. Pamiętam też frustracje spowodowane nieintuicyjnym i drewnianym serwisem transakcyjnym, dziwne błędy systemu czy spóźnione księgowanie odsetek.

Na jakimś forum przeczytałem kiedyś piękne podsumowanie Banku Smart: „Bank generalnie fajny, tylko system na weekend zgrywają na dyskietki i wynoszą z biura”. No i tak to trochę jest. Jeśli potrzebujesz konta za 0 zł, korzystasz sporadycznie, czasem coś przelejesz, to wtedy konto w Banku Smart jest idealne. A jeśli korzystasz z konta regularnie, oczekujesz niezawodności i chcesz korzystać z bardziej zaawansowanych funkcjonalności, to lepiej poszukać innego banku.

Zmiana strategii

Smart chyba zrozumiał, że ma przypięta łatkę ciekawostki i postanowił to zmienić.

Pozyskał kapitał od zagranicznych inwestorów i rozpoczął proces zmiany w Nest Bank. Ma być to bank, który premiuje rodziny, a wizyta w oddziale ma kojarzyć się z domowym zaciszem.

Czas pokaże jak taka strategia się sprawdzi i czy nie spowoduje podwyżki opłat.

Jak zamknąć konto w Nest Banku?

Nest Bank wiele odziedziczył po swoim poprzedniku. Praktycznie wszelkie dyspozycję można składać online, konto też możan otwierać przelewem, więc oczywiście… nie da się go zamknąć przez internet 🙂 Konta możemy się pozbyć:

Najprościej i najszybciej skontaktować się z Nest Bankiem telefonicznie, pod numerem 801-800-188 lub 22 438-41-41. Niestety konieczne jest posiadanie identyfikatora klienta i hasła do kontaktów telefonicznych. Kto je pamięta? No właśnie. Na szczęście można je zresetować telefonicznie, jeśli numer podany do informacji banku jest aktualny.

Zamknij konto mailem

Nest Bank nie daje możliwości wypowiedzenia konta przez internet, ale można je wypowiedzieć mailowo. Wystarczy przesłać na adres [email protected] skan pisma z wypowiedzeniem. Nest Bank udostępnia swój własny formularz dostępny tutaj. Możemy również skorzystać z uniwersalnego wzoru wypowiedzenia umowy lub napisać je odręcznie.

Po prostu wypełniamy formularz, podpisujemy, skanujemy i wysyłamy do banku. Alternatywnie wypełniony formularz możemy przesłać na adres korespondencyjny banku:

Nest Bank
ul. Solec 38
00-394 Warszawa

Okres wypowiedzenia trwa standardowo 30 dni, nie ma możliwości zastosowania innego okresu. Nie ma też w gruncie rzeczy potrzeby – konto jest bezwarunkowo bezpłatne.

Duży plus dla Nest Banku: po zamknięciu konta otrzymamy na maila potwierdzenie jego likwidacji! Mała rzecz, a cieszy. Na koncie nie trzeba więc zostawiać żadnych drobnych.

A gdzie zastrzeżenie karty?

Zawsze przypominam o tym żeby kartę do konta (jeśli ją posiadamy) zastrzec wcześniej tak aby bank nie naliczył jeszcze za nią jakiejś opłaty podczas okresu wypowiedzenia. tu nie ma takiej potrzeby – karta jest również bezwarunkowo bezpłatna, a bank zlikwiduje ją w dniu zamknięcia konta. Nie musimy jej zwracać ,wystarczy ją zniszczyć.

Jak odwołać marketing w Nest Banku?

W kwestii rezygnacji z przetwarzania danych w celach marketingowych możemy skontaktować się z infolinią lub zastosować uniwersalny wzór wypowiedzenia, który zawiera sprzeciw wobec ich przetwarzaniu.

Zapisz się do newsletera i odbierz darmowy poradnik!

Dostaniesz darmowy poradnik "Jak nie zamykać konta bankowego", w którym pisze o tym jak skutecznie zamykać rachunki w bankach.

 

Dodatkowo dostaniesz ode mnie informacje o zmianach w bankowych opłatach.

 

Nie znosze spamu - nie dostaniesz go ode mnie. 

Super, a teraz sprawdź maila!