Raiffeisen to kolejny z listy banków, które istnieją na Polskim rynku ponad 25 lat. Został otworzony w 1991 jako polska wersja Austriackiego Raiffeisen AG. W 2012 roku doszło do fuzji pomiędzy Raiffeisenem, a Polbankiem, w wyniku której powstała nazwa Raiffeisen Polbank. Ciekawostką jest fakt, że całość akcji Raiffeisen polbanku cały czas należy do austriackiego banku-matki. Do 2015 roku bank raczej nie wyróżniał się z tłumu. Wprowadził wtedy Wymarzone Konto Osobiste no i się zaczęło : )

Jak zamknąć konto w Raiffeisen Polbanku

 

Wymarzone Konto Osobiste – czemu jest takie dobre?

Raiffeisen poszedł drogą, której podwaliny położył Bank Millennium. Zamiast pseudo bezpłatnych usług z milionem kruczków stworzył prostą ofertę. Klient wie, że będzie płacił, ale ma gwarancję niezmienności opłat, a w zamian dostaje sporo plusów. W ramach oferty dostajemy bezpłatne prowadzenie konta, kartę, która kosztuje 3 zł miesięcznie (i nie ma możliwości uniknięcia opłaty). Bank dorzuca jeszcze darmowe bankomaty w Polsce, pakiet ubezpieczeń medycznych i podróżnych (naprawdę szeroki pakiet).

Oferta zrobiła furorę, a Raiffeisenowi w kilka miesięcy udało się pozyskać prawie 100 tys. nowych klientów. Wynik naprawdę imponujący. Sam byłem jednym z tych klientów, korzystałem dodatkowo z promocji serwisu money.pl, który swego czasu za otwarcie konta i lokaty mobilnej płacił 100 zł. Złośliwi mogą twierdzić, że oferta niekoniecznie mogła być przejawem myślenia o klientach, Raiffeisen AG-austriacka matka przymierzał się do sprzedaży Polskiej odnogi i najprawdopodobniej stąd tak atrakcyjna oferta, żeby przyciągnąć nowych, aktywnych klientów. Ale to na pewno tylko domysły, który bank by tak postąpił 🙂

Jak powiedzieć Raiffeisenowi Auf Wiedersehen?

Jak zastrzec kartę w Raiffeisen Polbanku?

Możemy ją zastrzec za pomocą serwisu transakcyjnego R-Online (swoją drogą, jak dla mnie najlepszego pod względem szaty graficznej — ciekawią mnie Wasze opinie). Wystarczy wejść w zakładkę karty i po wybraniu konkretnej karty wybrać opcję zastrzeż.

Co ważne: Opłata za kartę jest niepobierana dopiero od nowego okresu rozliczeniowego. Raiffeisen ustala początek okresu rozliczeniowego na podstawie daty otwarcia konta. Jeśli więc okres rozliczeniowy zaczyna się 5 dnia każdego miesiąca, a kartę zastrzeżemy 6 dnia, to bank naliczy opłatę za kolejny okres rozliczeniowy.

Po tym jak uporamy się z kartą wystarczy ją zniszczyć i możemy zabierać się za konto.

Jak zamknąć konto w Raiffeisen Polbanku?

Niestety Raiffaisen Polbank nie udostępnia opcji złożenia dyspozycji wypowiedzenia umowy przez internet. Do dyspozycji mamy następujące ścieżki:

Jeśli zechcemy wypowiedzieć umowę drogą pisemną, to konieczne będzie skorzystanie z dedykowanego formularza, który Raiffaisen udostępnia na stornie. No i oczywiście trzeba się podpisać zgodnie ze wzorem podpisu. Pismo musimy wysłać na adres:

Raiffeisen Bank Polska S.A.,

Centrum Operacyjne,

Oświęcimska 9,

41-707 Ruda Śląska

Ja osobiście zamykając swoje Wymarzone Konto Osobiste przeszedłem się do oddziału, ale najlepszym i najszybszym sposobem na zamknięcie rachunku jest kontakt z infolinią pod numerem  801 180 801 lub 22 549 99 99. Nie sądzę, by w którymś banku złożenie dyspozycji zamknięcia konta przez telefon było tak szybkie i proste. Możemy to zrobić nawet bez identyfikatora, pracownicy zweryfikują nas po danych osobowych 😉

A co ze zgodami marketingowymi?

Te można odwołać podczas wizyty w oddziale albo podczas kontaktu z infolinią banku.

 

Macie jakieś historie związane z zamykaniem konta w Raiffeisen Polbanku? Jeśli tak, to koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach 😉

Zapisz się do newsletera i odbierz darmowy poradnik!

Dostaniesz darmowy poradnik "Jak nie zamykać konta bankowego", w którym pisze o tym jak skutecznie zamykać rachunki w bankach.

 

Dodatkowo dostaniesz ode mnie informacje o zmianach w bankowych opłatach.

 

Nie znosze spamu - nie dostaniesz go ode mnie. 

Super, a teraz sprawdź maila!

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl