Volkswagen bank Polska to jeden z najmniejszych (i najtańszych) banków w Polsce. Nie ma co się dziwić, jego główną strategią biznesową jest dostarczanie leasingu i kredytowanie passatów, a nie pozyskiwanie klientów indywidualnych. Rachunek w nim jest jednak całkiem ciekawym rozwiązaniem, choć na pewno są osoby, które chcą się dowiedzieć jak zamknąć konto w VW banku.

Jak zamknąć konto VW Bank

Aktualizacja 24.08.2017 r. 

VW Bank postanowił zwinąć interes i zamyka wszystkie konta dla klientów indywidualnych!

Każdy, kto ma tam konto automatycznie będzie miał wypowiedzianą umowę. Maksymalnie do 31.11.2017 r. trzeba również opróżnić rachunki z pieniędzy, bo po tej dacie wszystkie prywatne konta zostaną zamknięte!

Dla klientów VW Bank przygotował ofertę „przejścia” do Eurobanku. Nie oferuje jednak niczego nadzwyczajnego:

 • Zwolenienie z opłat za konto i kartę przez rok
 • Automatyczne przesłanie środków z konta w VW Bank na konto w Eurobanku 
 • Lokata na 2,5% do 50 000 zł 

Z oferty można skorzystać po zalogowaniu do serwisu transakcyjnego VW Banku

Odrobinka historii

Volkswagen bank jest bankiem dość nietypowym. Powstał w 1998 roku jako prężne ramię grupy Volkswagen AG w Polsce, a jego głównym celem było finansowanie nowiutkich samochodów „dla ludu” oraz wspomaganie dealerów niemieckiego koncernu. W 2001 roku uruchomił w ramach Volkswagen bank Direct ofertę rachunków dla klientów indywidualnych i firmowych. I był to jeden z pierwszych internetowych banków w Polsce!

Do dzisiaj ma tylko jedną placówkę, zlokalizowaną w Warszawie. Do dzisiaj również jego oferta nie uległa zmianie:

 • Bezwarunkowo bezpłatne konto
 • Bezwarunkowo bezpłatna karta
 • Bezpłatne wypłaty z bankomatów powyżej 400 zł

Proste, klarowne zasady, taryfa opłat i prowizji jasna, krótka i czytelna, a także możliwość załatwienia wszystkiego przez internet. Czego chcieć więcej?

No na przykład trochę mniej topornego serwisu transakcyjnego 😉 Sam byłem klientem VW przez krótką chwilę i każde zalogowanie było strasznym przeżyciem. Przypomina mi to jedynie stary serwis Multibanku.

Jak zastrzec kartę w VW banku

Choć karta jest bezwarunkowo bezpłatna to warto zastrzec ją przed złożeniem dyspozycji wypowiedzenia umowy. Możemy to zrobić na dwa sposoby:

 • Za pomocą systemu transakcyjnego e-direct
 • Kontaktując się z infolinią banku pod numerem – 0 800 103 301 lub 22 528 96 28

Po przecięciu i wyrzuceniu karty możemy brać się za zamknięcie rachunku

Jak zamknąć konto w VW banku

VW Bank, jak na porządny bank internetowy przystało, pozwala na zamknięcie konta przez internet. Nie każdy internetowy bank decyduje się na tak pro kliencki ruch i za to należy się VW Bankowi duży plus.

Dyspozycję wypowiedzenia umowy możemy złożyć

 • Internetowo
 • Listownie
 • W oddziale

Co do ostatniej opcji to jest ona możliwa, ale bank posiada w Polsce … jeden oddział. Znajduję się on w Warszawie przy Rondzie ONZ 1.

Zamykamy konto w VW Banku przez internet

Jeśli bank jest tak miły, że pozwala na złożenie dyspozycji wypowiedzenia umowy internetowo, to grzechem byłoby nie skorzystać! Po zalogowaniu się do serwisu transakcyjnego banku musimy wejść w zakładkę Mój portfel -> Wnioski -> Rejestruj nowy -> Wypowiedzenie umowy rachunku

projekt-bez-tytulu

Pojawi się nam okno na wpisanie dyspozycji wypowiedzenia. Możemy posłużyć się gotowcem, który przygotowałem:

Witam serdecznie

Proszę o wypowiedzenie umowy rachunku bankowego o numerze …………………………… wraz z karta płatniczą i wszelkimi dodatkowymi usługami, z zachownaiem 30 dniowego okresu wypowiedzenia. Środki zgormadzone na rachunku, w chwili jego zamknięcia prosze przelać na wskazany numer rachunku ………………………………… Proszę również o zaprestanie przestawarania moich danych osoboswych po rozwiązaniu umowy.

Pozdrawiam

 

Po wysłaniu dyspozycji otrzymamy po kilku dniach wiadomość potwierdzającą jej przyjęcie.

Jeśli wypowiedzenie chcemy donieść do oddziału lub wysłać pocztą to musimy sporządzić je odręcznie albo skorzystać z uniwersalnego wzoru wypowiedzenia umowy, ponieważ VW Bank nie posiada własnego wzoru. Pismo musimy wysłać na oficjalny adres banku:

Volkswagen Bank Polska S.A.
Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa.

 

Co dalej?

Po złożeniu dyspozycji wypowiedzenia umowy, przez cały 30-dniowy okres wypowiedzenia będziemy mieli dostęp do serwisu, więc można będzie oczyścić konto z pozostałych środków. Można to zrobić do zera, ponieważ VW Bank wysyła bezpłatne papierowe potwierdzenie zamknięcia rachunku. Za to kolejny ogromny plus dla banku.

Jeśli na rachunku zostanie cokolwiek, to bank przeleję bezpłatnie tę resztę na konto wskazane w dyspozycji wypowiedzenia.

Zapewne wśród klientów VW Banku są osoby, które nadal posiadają token służący do autoryzacji operacji internetowych. Dobra wiadomość – tokenu nie trzeba zwracać.

Zapisz się do newsletera i odbierz darmowy poradnik!

Dostaniesz darmowy poradnik "Jak nie zamykać konta bankowego", w którym pisze o tym jak skutecznie zamykać rachunki w bankach.

 

Dodatkowo dostaniesz ode mnie informacje o zmianach w bankowych opłatach.

 

Nie znosze spamu - nie dostaniesz go ode mnie. 

Super, a teraz sprawdź maila!