Zamykanie kont bankowych to w teorii proces długi, trudny i uciążliwy. Za pośrednictwem bloga Zmiana Taryfy Opłat i Prowizji staram się przekonać jak największą ilość ludzi, że wcale tak nie jest. Żeby pomóc w procesie zamykania konta przygotowałem Uniwersalny wzór wypowiedzenia umowy konta bankowego i mam dal Ciebie darmowy egzemplarz.

Uniwersalny wzór wypowiedzenia umowy konta bankowego

 

Wzór wypowiedzenia umowy konta bankowego

Banki oferują różne formy wypowiedzenia umowy – te najbardziej pro klienckie pozwalają na zamykanie konta za pośrednictwem serwisu interentowego, inne wymagają kontaktu telefonicznego, ale zzdecydowanie najwięcej banków umożliwia zamknięcie konta poprzez wysłanie pocztą wypowiedzenia umowy.

Nie ma co owijać w bawełnę – większość banków staje na głowie by maksymalnie utrudnić proces zamknięcia konta. Na łamach Zmiany Taryfy Opłat i Prowizji opisałem dokładnie (w głównej mierze osobiste doświadczenia w zamykaniu kont w Polskich bankach).

Udało mi się stworzyć obszerną instrukcję, pozwalająca na bezbolesne i proste przejście przez procedury zamknięcia konta w większości dużych Polskich banków. Wiem jak często banki wymagają wysłania pisemnego wypowiedzenia pocztą i wiem też jak restrykcyjnie podchodzą do weryfikacji takiego pisma. Dlatego stworzyłem uniwersalny wzór wypowiedzenia umowy konta bankowego, który zawiera w sobie wszystkie niezbędne dane pozwalające na zamknięcie rachunku w większości banków.

Wzór wypowiedzenia umowy konta bankowego – o czym trzeba pamiętać.

W uniwersalnym wzorze wypowiedzenia rachunku bankowego zawarłem wszystkie informacje, które wymagają banki, aby skutecznie zamknąć konto. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby podpisać dokument zgodnie z wzorem podpisu, którym dysponuje bank.

Dodatkowo, każdy bank może mieć swoje specjalne wymagania. Przed wysłaniem wypowiedzenia warto więc zapoznać się ze szczegółową instrukcją zamykania konta.

Wzór jest do pobrania pod spodem. Żeby go odebrać, proszę polub Facebookowy profil ZmianyTOiP. Za jego pośrednictwem najszybciej będę w stanie poinformować Cię o wszelkich zmianach w bankowych opłatach 😉 

Mam nadzieję, że wzór wypowiedzenia się przyda 🙂 Sam stosuje go od długiego czasu i nigdy mnie nie zawiódł!