Bank BGŻ BNP Paribas (uff to już koniec) powstał z połączenia banku BGŻ i BNP Paribas. Bank po połączeniu oferował bardzo ciekawe promocje związane m.in. z wydawaniem karty z gwarancją bezpłatności przez 3 lata. No ale bank to tylko bank i zawsze może dowalić jakąś zmianą opłat. Warto więc wiedzieć jak zrezygnować z konta.

Jak zamknąć konto w BGŻ BNP Paribas

BGŻ BNP Paribas pozwala na zamknięcie konta na dwa sposoby:

Bank niby taki internetowy, a konta przez internet zamknąć nie można. Oj nie ładnie. No ale cóż zrobić, jak mus to mus.

Jeśli wybierzemy się na wyprawę do najbliższego oddziału banku to konieczne jest zabranie ze sobą dowodu osobistego, bo pracownicy będą go chcieli… skserować! Tak, dobrze przeczytaliście. Mimo że wypowiadamy umowę to będą potrzebowali skanu dowodu, żeby zrealizować dyspozycję.

Zamykałem swoje ikonto w BGŻ BNP Paribas jakoś w okolicach 02/2016 po zakończeniu jednej z promocji. Ze względu na to, że zawsze mam jakiś wewnętrzny wstręt do pozostawiania newralgicznych danych (tym bardziej w miejscu gdzie zamykam konto) to odmówiłem skserowania dowodu. Pracownik banku najpierw stwierdził że w takim razie zamknięcie konta będzie niemożliwe. Koniec końców dyspozycję przyjął bez skanu 🙂 Także da się, tylko potrzebne samozaparcie.

A jak sprawa wygląda w kwestii wysyłki wypowiedzenia pocztą? BGŻ BNP Paribas nie ma własnego wzoru wypowiedzenia umowy. musimy więc napisać wypowiedzenie odręcznie albo skorzystać z uniwersalnego wzoru wypowiedzenia umowy. Pismo musimy wysłać na adres:

BGŻ BNP Paribas Polska SA ,

ul. Suwak 3

02-676 Warszawa

Jeśli będziemy pisali je odręcznie konieczne jest podanie podstawowych danych pozwalających na identyfikację czyli: Imiona i Nazwisko, nr pesel, seria i numer dowodu osobistego oraz adres. Dobrze też wskazać nr rachunku, na który bank ma przelać pozostałe na rachunku środki. Jeśli bank ma nasz wzór podpisu to konieczne jest podpisanie pisma zgodnie z tym wzorem.

BGŻ BNP Paribas akceptuje jedynie 30 dniowy okres wypowiedzenia i o taki należy poprosić wysyłając wypowiedzenie.

A co z kartą?

Co prawda BGŻ BNP Paribas zamyka kartę wydaną do rachunku razem z rachunkiem, ale jeśli ktoś nie posiada bezwarunkowo bezpłatnej karty to lepiej zrezygnować z niej już na etapie składania dyspozycji wypowiedzenia umowy, tak aby nie naliczyły się żadne opłaty.

I tu kolejna gafa. Karty nie da się zastrzec przez internet. W miejscu na zastrzeżenie karty jest jedynie zapisany numer do kontaktu z infolinią. Zapewne na serwerze zabrakło po prostu miejsca na skrypt.

Możemy więc albo zadzwonić pod numery; 801 321 123 lub 22 566 99 99 albo zamknąć kartę w oddziale podczas składania dyspozycji wypowiedzenia umowy.

Marketing, marketing...

Zgodny związane z marketingiem są do odwołania jedynie drogą telefoniczną i w oddziale banku.

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl