Uncategorized

Jak zamknąć konto w BGŻ Optima?

BGŻ Optima to odłam banku BGŻ BNP Paribas, który specjalizuje się w depozytach. Wśród łowców bankowych okazji słynne są już Lokaty Bezkarne oferowane przez Optimę. Oprócz wysokiego oprocentowania bank daje też możliwość zerwania lokaty przed jej terminem bez utraty odsetek. Mimo wszystko warto wiedzieć jak zamknąć konto w BGŻ Optimie.

Jak zamknąć konto w BGŻ Optima?

 

Bank BGŻ Optima wszedł szturmem na rynek pod koniec 2011 roku i od początku mocno wkurzył konkurencję, przede wszystkim oferując lepiej oprocentowanie lokaty i konta oszczędnościowe. Oferta była też na tyle dziwna, że nie zawierała konta osobistego. Tak, BGŻ Optima oferuje jedynie konta oszczędnościowe!

Oferta była też na tyle elastyczna, że szybko zebrała rzesze klientów, którzy powierzyli Optimie swoje oszczędności. Świetną ofertę wspierała też ciekawa kampania marketingową:

Ciekawe oprocentowanie BGŻ oferuje zazwyczaj klientom, którzy otwierają nową lokatę czy konto, więc warto wiedzieć jak sprawnie zamknąć w nim rachunek.

Na szczęście nie ma karty 😉

W tym przypadku nie musimy martwić się kartą płatniczą. Najzwyczajniej w świecie nie ma jej w ofercie. Możemy więc od razu przejść do wypowiadania umowy o rachunek.

Jak zamknąć konto w BGŻ Optima?

Bank deklasował konkurencję nie tylko w ofercie depozytowej, ale również prostocie ewentualnej ewakuacji. Przed połączeniem z bankiem BNP Paribas, żeby zamknąć konto, wystarczyło wysłać wypowiedzenie poprzez wiadomość w systemie internetowym.

Po połączeniu zrobiło się jeszcze prościej! Teraz wystarczy tylko złożyć prostą dyspozycję. Wchodzimy we Wnioski/Zamkniecie rachunków i wybieramy opcję Zamkniecie rachunku głównego lub Celowego.

Następnie zaznaczamy który rachunek ma zostać zamknięty i potwierdzamy, że rachunek powiązany jest aktywny.

Rachunek powiązany?

Zakładając lokatę w BGŻ Optima, wykonujemy przelew środków z innego banku. Jeśli dane się zgadzają, to lokata zostaje otwarta. Jeśli zerwiemy lokatę, to pieniądze będziemy mogli wycofać jedynie na to konto, z którego był wykonywany przelew.

Okres wypowiedzenia trwa 30 dni, po których konto zostaje zamknięte. Prosto, łatwo i przyjemnie. Czemu to tak nie działa w innych bankach?

A zgody marketingowe?

Zgody możemy odwołać podczas kontaktu telefonicznego z infolinią banku.

Czeka nie Ciebie darmowy poradnik - "Jak nie zamykać kona bankowego. 6 największych błędów" Zapisz się do newslettera, odbierz go i dowiedz się jak skutecznie zamykać konta bankowe!

Wystarczy że zapiszesz się do newslettera. Dodatkowo zyskasz informacje o wszelkich zmianach w taryfach banków!