Znamy już datę oficjalnego operacyjnego wchłonięcia banku BPH przez Alior Bank. Obecnych klientów BPH czeka naprawdę dużo zmian. Sama fuzja będzie miała miejsce już pod koniec marca!

Bank BPH znika z rynku

Kiedy znika bank BPH?

Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez Alior Bank i informacjami kierowanymi do klientów BPH fuzja operacyjna ma mieć miejsce 24 marca bieżącego roku. Ze względu na jej skomplikowanie ma potrwać aż 3 dni do 27 marca.

Klienci, którzy zalogują się na konto 28 marca, zobaczą już zupełnie nowy serwis transakcyjny Alior Banku. Zmianie ulegną również ich numery rachunków czy typy kont. Obecne konta oferowane przez bank BPH zostaną zmienione na rachunki z oferty Alior Banku. I tak:

  • Maksymalne Konto zmieni się w Konto Wyższej Jakości
  • Kapitalne Konto zmieni się w Konto Korzystne 
  • Dopasowane konto zmieni się w Konto Osobiste
  • Lubię to Konto zmieni się w Konto Internetowe 

Co za tym idzie, zmienią się również opłaty związane z prowadzeniem rachunków i wszelkimi innymi usługami. Niestety w większości nie będą to zmiany na lepsze. Znacie mój stosunek do banku pana Sobieraja. Uważam, że Alior mistrzowsko opanował sztukę dokręcania klientom śruby i wyciskania z nich pieniędzy.

Klienci BPH powinni zapoznać się z planowanymi zmianami i cenami usług po fuzji, bo mogą się zdziwić i słono zapłacić. Będzie tak na przykład u posiadaczy Konta Dopasowanego. Obecnie, żeby uniknąć opłat, muszą wykonywać min. 4 transakcje kartą. Po zmianie przyjdzie im zapłacić 6 zł, a jeśli nie będą zapewniali wpływu wynagrodzenia na rachunek, to nawet 14 zł miesięcznej opłaty!

Zmiana numerów rachunków

Nowe opłaty to jedno, ale Alior przygotował dla klientów BPH jeszcze kilka ciekawych prezentów. Jednym z nich jest zmiana numerów rachunków. Wszyscy klienci BPH, którzy nie zrezygnują z konta do końca marca, zyskają zupełnie nowe numery kont bankowych. Alior deklaruje również, że przez okres dwóch lat, od chwili fuzji przelewy realizowane na stare numery kont będą księgowane bez problemu.

Nowy serwis, Android Pay, HCE itd.

Fuzja niesie też dla klientów BPH szansę na skorzystanie z wielu udogodnień, których dotychczas nie mieli. Wśród ciekawych nowości jest między innymi BLIK, Android Pay czy przelew Express Elixir. Zmieni się również aplikacja mobilna, lecz to akurat zmiana na gorsze. BPH posiada obecnie naprawdę niezłą aplikację, a ta Aliora ma już ładnych kilka lat i ergonomią mocno odstaje od konkurencji.

Co zrobić?

Jeśli wizja sporych zmian, fuzji operacyjnej i migracji na zupełnie nowy system transakcyjny spędza wam sen z powiek, to powinniście rozważyć rezygnację z konta. W razie czego podrzucam tutaj wpis o tym, jak zamknąć konto w BPH.

 

[FM_form id=”1″]

Zapisz się do newsletera i odbierz darmowy poradnik!

Dostaniesz darmowy poradnik "Jak nie zamykać konta bankowego", w którym pisze o tym jak skutecznie zamykać rachunki w bankach.

 

Dodatkowo dostaniesz ode mnie informacje o zmianach w bankowych opłatach.

 

Nie znosze spamu - nie dostaniesz go ode mnie. 

Super, a teraz sprawdź maila!